تبلیغات
گلبرگ - نگاهی به اقدامات مسلحانه علیه جمهوری اسلامی در ۳ دهه گذشته
 
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : علی
نویسندگان
صفحات جانبی
نظرسنجی
نظر شما درباره عشق؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟


جستجو

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
گلبرگ
درست از همان روزهای نخستین پیروزی انقلاب اسلامی بود كه دشمنان نظام نوپای جمهوری اسلامی كه طاقت مشاهده از بین رفتن منافع بزرگ خود در داخل خاك ایران را نداشتند، به اقدام سخت و خشن علیه سران جمهوری اسلامی ایران روی آوردند تا شاید از این طریق مانع ادامه مسیر انقلاب نوپای ایران شوند؛ ترورهایی كه بسیاری از بزرگان انقلاب را از ادامه همراهی با نظام بازداشت و برخی دیگر را نیز به درجه جانبازی رساند.

بزرگانی همچون آیت‌الله بهشتی، آیت الله مطهری، محمد جواد باهنر، محمدعلی رجایی و ده‌ها فرد دیگر، همه جزو كسانی بودند كه خونشان به دست عوامل تروریست‌های وابسته به غرب و شرق ریخته شد. در این میان یكی از مهم‌ترین ترورهای صورت گرفته، سوء قصد به جان رهبر معظم انقلاب در ششم تیر ماه سال ۱۳۶۰ بود؛ روزی كه هیچ‌گاه از خاطر ملت ایران پاك نخواهد شد. 

اعلام اقدام مسلحانه علیه نظام
درست پس از تصویب طرح عدم كفایت سیاسی و عزل ابوالحسن بنی‌صدر بود كه سازمان منافقین به سمپات‌های خود در داخل اعلام آشوب مسلحانه كرد و آنها نیز كه قدرت خود را از دست رفته می‌دیدند، با بهره‌گیری از سلاح‌هایی كه در دوران انقلاب در خانه‌های تیمی خود انبار كرده بودند، به جان مردم افتادند. سازمان منافقین برای رد گم‌كنی برخی ترورهای خود را به نام گروه فرقان انجام داد. 

گروهكی كه از همان روزهای نخستین انقلاب، وارد حذف فیزیكی چهره‌های برجسته جمهوری اسلامی شده و توانسته بود چهره‌های شاخصی از انقلاب نوپای ایران نظیر سپهبد قرنی، استاد مرتضی مطهری، آیت‌الله محمد مفتح و شهید مهدی عراقی را ترور كند تا به زعم خودش با حذف این چهره‌های شاخص و تأثیر‌گذار انقلاب، نگذارد جمهوری اسلامی به هدف نهایی خود برسد. درست در همان روزهای پرآشوب تیرماه ۶۰ بود كه منافقین طرح ترور آیت‌الله خامنه‌ای را به مرحله اجرا گذاشتند‌. 

شرحی از ماجرا
با صدور دستور ترور آیت الله خامنه‌ای شاخه تروریستی گروهك منافقین به نام فرقان نیز فعالیت خود را آغاز كرد. بهترین زمان برای تحقق هدف اصلی، روزهایی بود كه مقام معظم رهبری برای دیدارهای مردمی به مساجد جنوب شهر می‌رفت. شاهدان واقعه، ماجرا را اینگونه تعریف می‌كنند:
آیت‌الله خامنه‌ای كه آن روز از جبهه‌ها مستقیماً خدمت امام رسیده بودند، بعد از دیدار، طبق برنامه شنبه‌ها عازم یكی از مساجد جنوب‌شهر برای سخنرانی شدند. 

این بار نوبت مسجد ابوذر بود.
نماز ظهر تمام شد و آیت‌الله خامنه‌ای به پشت تریبون رفتند و سخنان خود را پیرامون مسائل روز آغاز كردند. در میان هیاهوی جمعیت داخل مسجد، فردی با قد متوسط، موهای فر و كت و پیراهن چهارخانه و صورتی با ته‌ریش مختصر، ضبط صوت به دست خودش را به تریبون رساند و دستگاه را سمت چپ تریبون درست مقابل قلب سخنران قرار داد. 

با فشار دادن دكمه، بمب جاسازی شده در داخل ضبط صوت نیز فعال شد. درست پس از چند لحظه بود كه بلندگو ناخواسته شروع به سوت كشیدن كرد. در همین لحظه مقام معظم‌رهبری فرمودند: آقا این بلندگو را تنظیم كنید! بعد خودشان را به سمت چپ كشیدند و از پشت تریبون كمی عقب آمدند. ایشان در حال گفتن این جملات بودند «در زمان امیرالمؤمنین، زن در همه جوامع بشری- نه فقط در میان عرب‌ها- مظلوم بود. 

نه می‌گذاشتند درس بخواند، نه می‌گذاشتند در اجتماع وارد بشود و در مسائل سیاسی تبحر پیدا بكند. نه ممكن بود در میدان‌های... » كه ناگهان صدای انفجار در فضای مسجد پیچید و معظم له از شدت انفجار به گوشه‌ای پرتاب شده بودند و روی ضبط صوتی كه از وسط دو تكه شده بود با ماژیك قرمز نوشته بودند: «عیدی گروه فرقان به جمهوری اسلامی!» 

تغییر لحن، ادامه رفتار
حالا ۳۰ سال از آن وقایع تلخ گذشته است. در این مدت غرب تلاش زیادی كرده تا نوع گویش خود را تغییر دهد و به سمت گفتمانی جدید و عوام‌فریب‌تر حركت كند؛ گفتمانی كه هنوز در پشت آن همان اقدامات سخت و خشن قرار دارد و نمونه آن را در ماجرای ترور دانشمندان هسته‌ای كشور به خوبی می‌توان دید. در عین حال حمایت علنی غرب از سازمان‌های تروریستی نیز خود دلیل بزرگ دیگری است كه رفتار خشن غرب در قبال جمهوری اسلامی ایران هنوز تغییر نكرده است. حمایت علنی از سازمان منافقین به عنوان عامل اصلی بسیاری از ترورها در داخل كشور و همچنین حمایت از دیگر تروریست‌های بین‌المللی نظیر القاعده، طالبان و صهیونیست‌ها كه دستشان به خون بسیاری از مردم بیگناه دنیا آلوده است، حكایت از همین عدم تغییر رویكرد دارد. این در حالی است كه غربی‌ها برای لاپوشانی این اقدامات خود بارها با ادعاهای واهی جمهوری اسلامی را به دروغ متهم به حمایت از تروریسم كرده‌اند. 

امیدی به سازمان‌های بین‌المللی نیست
در همین ارتباط محمد اسماعیل كوثری، عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به همین ادعاهای دروغین غرب علیه جمهوری اسلامی گفت: امریكایی‌ها و صهیونیست‌ها بر اساس قانون جنگل حركت می‌كنند و وجود ناامنی و ترور باعث رونق گرفتن كارهای آنان می‌شود، اما خوشبختانه جمهوری اسلامی توانسته دست آنها را رو كند. 

وی امریكایی‌ها را عامل اصلی تمام ناآرامی‌ها در منطقه خاورمیانه دانست و افزود: امریكایی‌ها با طالبان جلسه می‌گذارند تا برای ادامه حضورشان در افغانستان، دست به اقدامات مسلحانه بزنند. علاوه بر این با پرداخت پول به شبكه القاعده باعث ایجاد ناامنی در سوریه می‌شوند. در كنار تمامی اینها نباید از حمایت علنی غرب از گروهك منافقین به عنوان عامل بسیاری از ترورهای داخل ایران نیز چشم پوشی كرد. 

وی به آموزش تروریست‌ها از سوی ایالات متحده و رژیم صهیونیستی اشاره كرد و گفت: آنها هزینه بسیار زیادی برای ایجاد ناآرامی در منطقه خاورمیانه به ویژه ایران تقبل می‌كنند، حتی رژیم صهیونیستی نیز به صورت علنی ادعا می‌كند كه ترور دانشمندان هسته‌ای ایران، مانع از دستیابی جمهوری اسلامی به فناوری هسته‌ای می‌شود و از این طریق روی ادعاها در خصوص نقش این رژیم در ترور دانشمندان هسته‌ای كشورمان مهر تأیید می‌زند.‌ 

این عضو كمیسیون امنیت ملی مجلس در پاسخ به این سؤال كه چرا تاكنون شكایت‌های جمهوری اسلامی علیه رژیم‌های فعال در ماجرای ترور دانشمندان هسته‌ای كشور به نتیجه نرسیده است، افزود: همگان به خوبی می‌دانند كه نهادهای بین‌المللی در اختیار صهیونیست‌هاست و این نهادها فقط در راستای تأمین منافع آنها حركت می‌كنند، به همین دلیل ‌جمهوری اسلامی مدت‌هاست كه خواستار تغییر اركان نهادهای بین‌المللی به ویژه سازمان ملل شده است، بنابراین نباید توقع داشته باشیم كه بتوانیم از طریق این نهادها كشورهای حامی تروریست را رسوا كنیم. 

كوثری در ادامه افزود: البته نهادهای اطلاعاتی و امنیتی ما نیز قاطعانه با این تروریست‌ها مقابله می‌كنند و اخیراً نیز شاهد دستگیری تعداد زیادی از این تروریست‌ها و در كنار این موضوع نیز تلاش‌های نیروهای امنیتی برای خنثی كردن اقدامات تروریستی بوده‌ایم.

جوان آنلاین

نوع مطلب :
برچسب ها : جامی ز خمخانه‌ی دل، نگاهی به اقدامات مسلحانه علیه جمهوری اسلامی در ۳ دهه گذشته،
لینک های مرتبط :


دوشنبه 5 تیر 1391 :: نویسنده : علی
نظرات ()
دوشنبه 16 مرداد 1396 07:00 ب.ظ
always i used to read smaller articles which as well clear their motive, and that is
also happening with this piece of writing which I am reading at this
place.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر